Czy ta Gdynia czyta?

Jeśli lubisz czytać i fotografować, masz ukończone 16 lat, konkurs ZACZYTANA GDYNIA pod hasłem "Czy ta Gdynia czyta?" jest właśnie dla Ciebie. Celem konkursu jest ukazanie poprzez portret fotograficzny niezwykłej relacji zachodzącej między książką a czytelnikiem pochłoniętym lekturą w gdyńskiej przestrzeni. Zatrzymaj tę magiczną chwilę w kadrze i udowodnij, że czytanie książki idealnie komponuje się z miejskim rytmem Gdyni.

 

 

Najlepsze prace wyłoni Jury w składzie:

- Maciej Kosycarz - fotoreporter, wydawca, właściciel Agencji Fotograficznej KFP

- Renata Dąbrowska - fotoreporterka Gazety Wyborczej

- Łukasz Głowala - fotoreporter Gazety Wyborczej

- Maria Gąsecka - fotograf filmowy i teatralny

- Maja Wagner - Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Kultury

Jury przyzna autorom trzech najlepszych zdjęć nagrody pieniężne w wysokości brutto:

I miejsce - 1500 zł, II miejsce - 800 zl, III miejsce - 400 zł

 

Prace konkursowe: wydrukowane zdjęcia wraz z zapisanymi na płycie CD lub DVD w formacie JPG oraz formularzem zgłoszenia należy wysłać pocztą (lub złożyć osobiście: poniedziałek - piątek w godz. 8:00-16:00) do 7 września 2015 roku na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Sekretariat, ul. Świętojańska 143, 81-401 Gdynia, z dopiskiem na kopercie: Czy ta Gdynia czyta?

 

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszenia

 

Równolegle do konkursu odbędą się bezpłatne, profesjonalne, 3-dniowe warsztaty z podstaw fotografii portretowej, prowadzone przez fotografika, Dominika Jagodzińskiego. Obejmą one wykłady teoretyczne, zajęcia praktyczne oraz omówienie prac. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zgłoszenia swoich zdjęć do konkursu. Warsztaty odbędą się w dniach 15, 16, 22 sierpnia w Gdynia InfoBox, w godz. 15:00-18:00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o składanie wypełnionych formularzy zgłoszeń w Sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, ul. Świętojańska 143 (poniedziałek - piątek, w godz.8:00-16:00). Formularze są dostępne do pobrania we wszystkich placówkach Biblioteki oraz tutaj.